"Gospodarze" - niezwykła sztafeta w ramach Citi Handlowy 5150 Warsaw

Dodane przez karol@sportevo… - śr., 05/17/2023 - 14:05
Tegoroczna edycja Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw zapowiada się wyjątkowo. Rekordowa frekwencja, rekordowa liczba zagranicznych zawodników i wiele nowości, w tym bieg nocny. Na starcie zobaczymy także wyjątkową sztafetę złożoną z wiceprezydentów Miast – Gospodarzy zawodów IRONMAN Poland.

Wiceprezydent Gdyni, Bartosz Bartoszewicz popłynie, wiceprezydent Warszawy, Michał Olszewski pojedzie na rowerze, a Bartosz Guss, wiceprezydent Poznania, pobiegnie w sztafecie triathlonowej w ramach Citi Handlowy 5150 Warsaw. Samorządowcy będą mieli do pokonania dystans olimpijski, czyli odpowiednio 1,5 km w wodzie, 40 km na rowerze i 10 km biegiem.

sztafeta
Na zdjęciuMichał Olszewski (w środku) po starcie w sztafecie Citi Handlowy 5150 Warsaw w 2021r.
Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy
Mamy nadzieję, że damy dobry przykład mieszkańcom naszych miast i zachęcimy ich do tego, by dbali o swoje zdrowie. Imprezy sportowe to świetny powód do tego, żeby podjąć się regularnej aktywności fizycznej, a sam udział w nich to naprawdę wyśmienita zabawa i cudowne wspomnienia na lata.

 

 

bartosz
Na zdjęciuBartosz Bartoszewicz na konferencji prasowej Enea IRONMAN Gdynia w 2021r.
Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni
IRONMAN od lat jest flagową imprezą sportową w Gdyni. Mieszkańcy pokochali triathlon, a triathloniści z całego świata pokochali Gdynię, czego najlepszym dowodem jest 3. miejsce na świecie pod względem ogólnej oceny imprezy w plebiscycie IRONMAN Athletes’ Choice Awards 2022. Gdynia znalazła się też na podium w kilku innych kategoriach. Ja osobiście uwielbiam wyjątkową atmosferę tych zawodów.

 

 

Dumy z bycia Miastem – Gospodarzem zawodów IRONMAN nie kryje również Bartosz Guss, wiceprezydent Poznania.

Bartosz Guss, wiceprezydent Poznania
Sam jestem triathlonistą i miałem okazję startować w zawodach IRONMAN w kraju i zagranicą. Cieszę się, że Poznań w ubiegłym roku dołączył do grona Miast – Gospodarzy i jestem głęboko przekonany, że to będzie współpraca na długie lata. Nasza sztafeta to z jednej strony rywalizacja, a z drugiej - dowód harmonijnej współpracy między naszymi miastami

 

 

guss
Na zdjęciuBartosz Guss na mecie zawodów Enea IRONMAN 70.3 Poznań 2022

 

SPONSOR TYTULARNY

PARTNER STRATEGICZNY

SPONSORZY OFICJALNI

SPONSORZY

PARTNERZY MEDIALNI